Притулок для тварин "Милосердя" (miloserdia) wrote,
Притулок для тварин "Милосердя"
miloserdia

Важливо! Правила відвідування притулку Милосердя


У зв'язку з запланованою отут фото-акцією (а також для людей, які бажають відвідати притулок) публікуємо деякі правила відвідування (сформульовані vivisektor_l ):

Якщо коротко. У притулку знаходиться близько 250 собак, і в силу обставин, не всі з них закриті у вольєрах - значна частина вільно пересувається територією. Тож, відразу зайшовши на територію, Ви будете буквально обліплені собакам. Це само собою вже не для слабкодухих. ;)

1. Одяг. В залежності від погоди лапи у собак варіюються від брудних до дуже брудних. Відповідно одяг потрібний робочий, якого у випадку чого буде не шкода.
Заїзд до притулку може бути не розчищений від снігу, тож можливо корм, що передається, прийдеться тащити від траси - метрів 50.

2. Власні тварини. Окремі заходи безпеки по поверненні з притулку слід проявляти людям, що мають власних тварин (особливо не вакцинованих, особливо молодняка). Тваринні віруси переважно видоспецифічні і людям не передаються, проте серед свого виду вельми заразні. А скупчення тварин - природній розсадник вірусної інфекції. Власникам тварин після повернення з притулку слід переодягтися і перевзутися ДО БУДЬ-ЯКОГО КОНТАКТУ З ВЛАСНИМИ ТВАРИНАМИ. В ідеалі - взагалі ще на порозі квартири (смійтеся-не смійтеся, але багато хто з волонтерів з міркувань безпеки влаштовує такий вимушений "стриптиз" у під"їзді). Одяг як мінімум відразу у прання з високою температурою!

3. Поведінка безпосередньо з тваринами. Правила поведінки з незнайомими собаками вельми лаконічні - не махати руками, не робити різких рухів, не видавати різких звуків (особливо високим тембром голосів - дівчатам - не верещати), не дивитися прямо в очі. При потребі відлякувати собаку можна басом - низьких звуків собаки бояться...

4. Правила поведінки на території притулку. У притулку обмаль агресивних тварин - весь той натовп, що налітає на відвідувачів жадає лише пестощів. Неконтактні собаки просто не підпустять до себе людину. Якщо в наявності є агресивні - вони обов'язково будуть закриті у вольєрах. Звідси правило - не лізти без дозволу у вольєри. Окрім того, що це може бути небезпечно відвідувачу, це може бути небезпечно і самим собакам. Якщо хтось самовільно відкриє якийсь вольєр і не впильнує - якась собацюра вибіжить, представники іншої локальної зграї можуть її банально загризти...

5. Так би мовити, етичні правила поведінки в притулку. Пам'ятайте, що забезпечення поточної життєдіяльності притулку - важка і невдячна справа. Понад дві сотні душ треба нагодувати, при брати за ними, багатьох треба лікувати (а вони рідко ставляться до цього з розумінням). І це щодня! Займаються ж цим - усього лишень! - двоє робітників і дві тендітні дівчини. Ці четверо людей намагатимуться "випасати" Вас по притулку, щоб Ви, бува, не поткнулись кудись не туди або не зробили чогось не того. Але, коли Ви підете - їм ще потрібно буде зайнятися усім тим годуванням-прибиранням-лікуванням-будкоремонтуванням ет сетера. Тож, просто по-людськи, намагайтесь щоб Ваша присутність не була надто нав"язлива та обтяжлива.
До речі, бажаючі долучитись до зоозахисної діяльності у Львові, зокрема і до допомоги притулку, можуть познайомитись з нею ближче на нашому форумі: http://lviv.ua-vet.com - це Львівська гілка загальноукраїнського неформального інтернет-об'єднання форуму допомоги безпритульним тваринам.

І будьте морально готові до того, що реалії вітчизняного притулку разюче різняться з тим, що Ви могли б бачити, наприклад, на Енімал Планетс... Нажаль, це далеко не курорт.
Наперед дякуємо за розуміння.


Ще трохи до пункту 2 (про безпеку власних тварин):

Нажаль, жодні засоби безпеки не будуть вичерпними.
Максимальної ефективності можна добитися лише їх комплексним застосуванням, але і це не дасть стопроцентної гарантії безпеки.

Під комплексним застосуванням мається наувазі:

1. обов"язкова вакцинація домашнього улюбленця (повірте, якщо щодо людських вакцин ще можуть бути якісь суперечки - щодо тварин в недоречності відмови від вакцин я переконався на власному досвіді - коли при вірусній епідемії невакциновані гинули, як мухи, а вакциновані навіть нежиті не заробляли). Але вакцинація все ж таки не панацея - вірусів різних видів існує багато штамів, тоді як у вакцині міститься явно не весь їх можливий перелік. До того ж завжди може трапитись що вакцина, наприклад, неналежно зберігалась, або були недотримані якісь з умов вакцинації (вакцинували нездорову тварину, ще безліч нюансів) - як наслідок імунітет може виявитись недосконалим.

2. Ветеринарно-гігієнічна обробка власних тварин. Маються на увазі блохи/глости та безліч інших екто- та екзопаразитів. Для власників однієї-двох тварин радимо використовувати недешеві сучасні системні препарати (як приклад, а не реклама - адвокат, адвантейдж/адвантікс, стронгхолд, профендер, фронт-лайн спрей або спот-он). Такі препарати вигідно вирізняються рядом "опцій" - їх легше застосувати (переважно - це краплі на холку); вони діють системно - не тільки винищують паразитів, але й дають гарантований захист протягом певного часу (як правило, місяць); такі препарати переважно комплексні (адвокат/адвантіск/-ейдж - блохи, волосоїди, воші, глисти круглі і плоскі, демодекозні/саркоптозні/отодектозні кліщі; стронгхолд - усі шкірні паразити плюс круглі глисти, дерофілярії; профендер - усі види глистів; фронт-лайн - усі види шкірних та шутряних паразитів). Блоха може перестрибнути на улюбленця навіть при перевдяганні у під"їзді (зрештою, її можна принести на одязі і не з притулку), а блохи, окрім спричинення власне блошиного дерматиту, ще є розносчиками цілого букету проблем - і не тільки паразитарних. Тож, краще тваринка від них буде захищена.

3. Про перевдягання вже писали. Додам лише - чим параноїдальніше відноситись до обробки одягу - тим безпечніше. Якщо одяг справді такий, що не шкода і викинути, але буде використовуватись для регулярних поїздок у притулок - є сенс закупити дезрозчини (на кшталт недорогого, але дієвого порошту Екоциду - у ветаптеках) і після притулку, перед пранням замочувати одяг у дезрозчині. В середньому терміну експлікації вистачить з півгодини.

4. Якщо є намір їздити у притулок систематично - є сенс придбати бактерицидну кварцеву лампу (це не так дорого - 100-150 грн в Епіцентрі, наприклад). Віруси кварцування не вбиває (для цього спеціальні дезрозчини, я користався вищеозначеним Екоцидом, ще дескозалом), але успішно вбиває бактерії, грибки, деяких мікропаразитів. Увага, лампа небезпечна в першу чергу для очей! Кварцувати речі або приміщення слід недопускаючи до випромінення живих істот. Те саме стосується і дезрозчинів.

5. Знову ж таки, аніскілечки не завадить тваринці раз на рік отримувати вакцину від грибкових захворювань...
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author